Czynne 7 dni w tygodniu, od godziny 8:00 do 21:00

Szybka odpowiedź na podstawowe pytania

Jak ubrać się na spływ?

Na spływ zalecamy sportowy zestaw ubrań, w ciepły i słoneczny dzień komfortowa będzie dla Was krótką koszulka i spodenki, w chłodniejsze dni koszulka lub bluza z długim rękawem i długie spodnie, najlepiej, przylegające do ciała, nie chłonące wody i ciepłe: lycra, polar, ortalion.

Ze względu na bezpieczeństwo wymagamy pełnego obuwia: adidasy lub trampki,
Zalecamy drugi zestaw ubrań do przebrania po spływie.

W zimne dni ubierzemy Was w ciepłe pianki neoprenowe i kurtki kajakowe !!!

Czy można zabrać ze sobą sprzęt elektroniczny?

Warto uwiecznić dobrą przygodę na zdjęciu! na trasie spływu są spokojne malownicze odcinki rzeki, gdzie można wyciągnąć aparat lub telefon i zrobić zdjęcie lub nagrać krótki film, żeby zapobiec zamoczeniu lub zgubieniu Państwa elektroniki zapewniamy opakowania wodoszczelne. Jednocześnie zaznaczyć musimy że nie bierzemy odpowiedzialności za elektronikę i inne rzeczy które Państwo zabiorą na spływ.

Posiadamy do wypożyczenia wodoszczelne kamerki GoPro na których moga Państwo uwiecznić przygodę.

Jak dojechać ma spływ?

Spływ zaczyna się w Sromowcach Niżnych ul. Pienińska 2 , Kończy się w Szczawnicy ul. Pienińska 1b (Przystań Port Pienin – bezpłatny parking i baza sprzętu) Najlepiej dojechać do Szczawnicy na naszą przystań skąd wyjedziecie w górę rzeki busem o jednej z wyznaczonych godzin 8:00, 9:30, 11:30, 14:00, 16:00 lub wypożyczysz u nas rower i dojedziesz na start spływu malowniczą trasą rowerową wzdłuż Dunajca, dla lubiących wyzwania wycieczka piesza przez góry na start spływu.

W Porcie Pienin dostaniecie mapkę z zaznaczoną trasa wybranego sposobu, dotarcia na start spływu.

Czy możemy się zatrzymać kajakiem lub pontonem na brzegu rzeki?

Można z wyjątkiem odcinka Przełomu Dunajca objętego Pienińskim Parkiem Narodowym, wyjątek stanowi zatrzymanie się na brzegu które było niezamierzone np. wywrotka i wylewanie wody z kajaka. Bezwzględnie nie można dobijać kajakiem lub pontonem do przystani łodzi Flisackich. Trzeba także pamiętać że płyniemy rzeką graniczną dla Polski i Słowacji w związku z czym, warto zabrać ze sobą dokument tożsamości.

Jak zarezerwować wycieczkę?

Zapoznaj się z Naszą ofertą. Wybierz sposób dotarcia na miejsce startu spływu, trasę spływu, oraz rodzaj sprzętu na jakim chcesz płynąć. Zadzwoń lub napisz i zarezerwuj, kontakt: +48 721 977 632 lub portpienin@op.pl
Jeśli nie jesteś pewny co wybrać, skontaktuj się z Nami, pomożemy Ci dokonać optymalnego wyboru.

Wybrać ponton czy kajak?

Im większa łódka tym bardziej stabilna, tym samym ponton jest dedykowany dla rodzin z małymi dziećmi, dużych grup szkolnych, osób które obawiają się wody, kajak to mniejsza łódka bardziej podatna na ,,falę” jest zwrotniejszy i szybszy, tym samym daje więcej możliwości, większą zabawę i niezależność, niżeli ponton ale wymaga większego opanowania. Dla niezdecydowanej grupki osób, proponujemy – części osób spływ na pontonie a dla pozostałych na kajakch. W ramach próby sprzętem można wymienić się na trasie spływu.

Alkohol i środki odurzające?

Spożywanie alkoholu podczas spływu jest zabronione. Osoby pod wpływem alkoholu nie są dopuszczone do spływu.

Zarezerwuj spływ!