Czynne 7 dni w tygodniu, od godziny 8:00 do 21:00

Rafting Dunajec | Spływ Pontonowy Szczawnica

Rafting Dunajcem na odcinku Przełomu Dunajca (Sromowce Niżne – Szczawnica – 15,5 km)

Rafting Dunajcem w Szczawnicy na odcinku Przełomu Dunajca (Sromowce Niżne – Szczawnica – 15,5 km) jest pierwszym i najładniejszym etapem eksplorowania, tej rzeki i okalającego ją pasma górskiego Pienin, krajobraz zmienia się tu jak w filmie, urwiska skalne wysokości 300 metrów przeplatają się z łagodnymi zalesionymi zboczami górskimi. Zobacz to, co najlepsze.

Zarezerwuj spływ!

Posiadamy ponad 1000 pozytywnych opinii: PORT PIENIN – Spływ Kajakowy i Pontonowy | Rafting Dunajcem

Rafting Dunajec – Ważne informacje:

 • Posiadamy pontony mieszczące od 2 do 12 osób.
 • Zapewniamy bezpłatny parking dla naszych klientów w Szczawnicy
 • Każda osoba otrzymuje specjalny oraz atestowany sprzęt: kask, kapok, opakowanie wodoszczelne na sprzęt elektroniczny, wygodny, bezpieczny ponton i wiosło. W chłodniejsze dni otrzymasz ciepłą piankę i pelerynę.
 • Sam decydujesz czy płyniesz z instruktorem, czy też nie (od 6 osób opieka instruktora gratis, poniżej 6 osób dodatkowa opłata +120 zł za grupę.
 • Rozpoczynamy od spotkania na głównej przystani Portu Pienin w Szczawnicy ul. Główna 149, gdzie mamy: darmowy parking, odjazd busów, wypożyczalnia rowerów, początek szlaku pieszego i rowerowego na start spływu. Spływ rzeką Dunajec rozpoczyna się w Sromowcach Niżnych, a kończy się w Szczawnicy.

Spływ Pontonowy Dunajcem Cena – 2023

Rodzaj spływuCennikCzas trwania spływuDotarcie na spływ
Rafting po Dunajcu (70 zł) poprzedzony wycieczką pieszą + Bilet do PPN (5zł)75 zł2 h4 h
Spływ pontonem (70 zł) poprzedzony wycieczką rowerową (20zł) + Bilet do PPN (5zł)95 zł2 h1.5 h
Rafting (70 zł) poprzedzony wyjazdem busem (10 zł) + Bilet do PPN (5zł)85 zł2 h0.5 h
Spływ rodzinny2 h0.5 h

Dodatkowo:

 • cena dla dzieci poniżej 12 roku – 15%,
 • zniżki dla grup szkolnych, grup firmowych, kolonii,
 • darmowy parking na mecie spływu dla naszych klientów (Szczawnica, ul. Głowna 149).

Spływ pontonem – rafting po Dunajcu

W naszej ofercie na rafting Dunajcem posiadamy trzy różne sposoby odbycia spływu pontonem:

 • Pakiet 1: Wyjazd busem na start spływu i rafting Dunajcem. Najczęściej wybierany pakiet przez rodziny z dziećmi i osoby, które zarezerwowały mniej czasu na całą przygodę (80 zł osoba).
 • Pakiet 2: Przejazd rowerem na start wzdłuż rzeki Dunajec i rafting. Pakiet wybierany przez osoby aktywne, chcące dokładniej poznać Pieniny i Pieniński Park Narodowy (95 zł osoba)
 • Pakiet 3: Organizujemy rafting na rzece Dunajec, poprzedzony wycieczką pieszą przez szczyty: Sokolicę i/lub trzy Korony. Pakiet dla osób aktywnych, które chcą zarezerwować minimum 6 godzin na malowniczą wycieczkę pieszą i spływ – rafting wzdłuż rzeki Dunajec (70 zł osoba).
 • Dunajec – Rafting dla rodzin: 15% zniżki dla dzieci poniżej 12 roku – na wszystkie powyższe pakiety.

Czym jest rafting na Dunajcu?

Rafting Dunajec to jedna z wielu a naszym zdaniem największa atrakcja naszego regionu i Pienińskiego Parku Narodowego, chętnie wybierana przez turystów z miejscowości: Szczawnica, Zakopane, Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Czorsztyn, Niedzica, Czerwony Klasztor, Sromowce.

Spływy pontonowe przełomem Dunajca wzdłuż pasma gór, jakim są Pieniny to atrakcja okolicy na skalę międzynarodową – jest to atrakcja numer jeden w okolicy.

Najpopularniejsze trasy raftingu Dunajcem:

 • Sromowce Niżne – Szczawnica (15,5 km, czas trwania spływu ok. 2 godz.),
 • rafting Sromowce Niżne – Tylmanowa (30 km – spływ trwa do 5 godzin),
 • Szczawnica – Tylmanowa (15 km – czas spływu ok. 2,5 godz.),
 • Nowy Targ – Czorsztyn (14 km – ok. 2 godz.).

Przepłynięcie tego odcinka na pontonie nie jest niebezpieczne ani bardzo wymagające (Dunajec zaliczono do kategorii WWI według międzynarodowej skali trudności rzek górskich), co powoduje, że bez problemu ze spływu mogą korzystać zarówno osoby niedoświadczone w spływie, jak i rodziny z dziećmi czy grupy zorganizowane jak szkoły. Spływy kajakowe i pontonowe, które organizujemy, charakteryzuje różny poziom trudności i sprzęt dopasowany do umiejętności uczestników.

Oferujemy spływ Dunajcem na wysokiej klasy pontonach. Dodatkowo na czas spływu wyposażamy naszych klientów w cały osprzęt – między innymi w futerały wodoszczelne np. na smartfony lub inny sprzęt elektroniczny.

Rafting po Dunajcu rozpoczyna się zbiórką w przystani głównej w Szczawnicy, skąd udajemy się (pieszo, busem lub rowerem) na start raftingu Dunajcem w miejscowości Sromowce Niżne. Spływ kończy w Szczawnicy, gdzie znajduje się darmowy parking dla naszych klientów.

Oferujemy również spływ kajakowy Dunajcem

Dlaczego akurat Rafting Dunajec?

Dunajec ma bardzo duże znaczenie pod kątem turystyki oraz rekreacji w tutejszym regionie, co spowodowało, że mieszkańcy regionu w dużej mierze utrzymują się z takich usług jak wypożyczalnia kajaków oraz oferując spływy kajakowe na Dunajcu i rafting na Dunajcu na każdym pontonie. Rzeka ta stanowi naturalną granicę pomiędzy Polską a Słowacją. Długość, jaką ma Dunajec to aż 247 km, z czego 17 km liczy odcinek między Szczawnicą a Sromowcami Niżnymi. Czytaj więcej o Dunajcu.

Spływ Pienińskim Przełomem jest niebanalną atrakcją turystyczną, co potwierdzają licznie odwiedzający Pieniny turyści. Występują tutaj idealne warunki do uprawiania kajakarstwa górskiego. Będąc w Pieninach, koniecznie odwiedź Port Pienin i zdecyduj się na rafting po Dunajcu! Możesz wybrać spływ pontonem, w którym rafting Dunajcem odbywa się w 3, 4, 6 lub 8-osobowym pontonie. Dla większych grup posiadamy sprzęt, który może pomieścić nawet 12 osób!

Nasza firma oferuje także wiele innych atrakcji, takich jak wypożyczalnia kajaków i spływy kajakowe z doświadczonym instruktorem, wypożyczalnia rowerów i samochodów 4×4, a także imprezy integracyjne. Nasza oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i do grup zorganizowanych. Przełom Dunajca w Pienińskim Parku Narodowym jest idealnym miejscem do wypoczynku. Chcemy świadczyć usługi na najwyższym poziomie, dlatego zapewniamy naszym klientom bezpieczeństwo, profesjonalny sprzęt, przystępne ceny i świetną zabawę, co potwierdziło już wielu zadowolonych klientów, oceniając nasz rafting Dunajec na 5 gwiazdek!

FAQ

Często zadawane pytania od naszych klientów

Ilu osobowe pontony posiadacie?

Pontony, które wykorzystywane są podczas raftingu Dunajcem, mogą pomieścić 2, 3, 4, 6, 8, a nawet 12 osób!

W jakich godzinach są spływy pontonowe?

Rafting Dunajec rozpoczyna się o różnej porze w zależności od wybranego pakietu:

 • Wyjazd busem na spływ z naszej przystani w Szczawnicy, codziennie, 8:00, 9:30, 11:30, 14:00, 16:00.
 • Wyjazd rowerem z naszej przystani w Szczawnicy w górę rzeki proponujemy 1,5 godziny przed spotkaniem na starcie spływu w Sromowcach Niżnych (spotkania na starcie spływu: 8:30, 10:00, 12:00, 14:30, 16:30).
 • Wyjście piesze przez góry z naszej przystani w Szczawnicy proponujemy minimum 4 godziny przed spotkaniem na starcie spływu (spotkania o 8:30, 10:00, 12:00, 14:30, 16:30).

Zapraszamy do naszej przystani na rafting Dunajec od godziny 8:00 do 21:00 w każdy dzień od poniedziałku do niedzieli.

Jak zarezerwować rafting po Dunajcu?

Rafting Dunajcem można rezerwować codziennie telefonicznie lub mailowo, minimum 30 minut przed planowaną wycieczką, telefon odbieramy od 8:00 do 21:00. Nie pobieramy opłaty wstępnej za rezerwację, płatność gotówką, lub przelewem na miejscu przed spływem.

Czy jest parking na miejscu?

Oczywiście! Oferujemy naszym klientom bezpłatny parking w Szczawnicy ul. Główna 149, darmową herbatę oraz kawę. 

Czy otrzymam jakiś sprzęt na rafting Dunajcem?

Każdy uczestnik spływu otrzymuje wygodny, atestowany sprzęt: kamizelkę asekuracyjną (kapok), wiosło,  opakowanie wodoszczelne na odzież i elektronikę, (kask, piankę neoprenową i pelerynę na życzenie klienta).

Czy mogę otrzymać opiekę instruktora?

Istnieje możliwość raftingu Dunajcem pod opieką doświadczonego instruktora. W przypadku grup zorganizowanych powyżej 6 osób opieka instruktora wliczona jest w cenę spływu. W przypadku mniejszej grupy wiąże się to z dodatkową opłatą 120 złotych.

Czy warto zdecydować się na rafting na Dunajcu?

Spływ pontonem przełomem Dunajca to idealny sposób na aktywne spędzenie czasu w większym gronie. Piękny krajobraz i niezapomniane przeżycia sprawiają, że rafting Pieniny jest coraz częściej wybieraną formą spędzenia czasu podczas pobytu w okolicy Pienińskiego Parku Narodowego. Rafting na Dunajcu rozpoczyna się z przystani pontonowo-kajakowej w Sromowcach Niżnych i kończy w Szczawnicy, gdzie znajduje się parking oraz grillowisko idealne na imprezy integracyjne. Pieniny to wyjątkowe miejsce pełne atrakcji, które idealnie nadaje się na dłuższy wypoczynek. Nasza firma umożliwia także wypożyczenie wysokiej jakości rowerów górskich oraz samochodów terenowych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie!

Adres przystani Port Pienin:

(baza sprzętu, darmowy parking dla klientów, wypożyczalnia rowerów, wypożyczalnia samochodów 4×4, małe pole namiotowe)

ul. Główna 149, 34-460 Szczawnica

Adres przystani początkowej spływu:

(start spływu, miejsce docelowe wycieczki pieszej lub rowerowej)

ul. Pienińska 2, 34-443 Sromowce Niżne

Rafting Dunajec - wybierz pakiet:

Dunajec rafting

Rafting Dunajec + Przejazd naszym busem na start

0:30 h / 20 km i 2:30 h / 15,5 km
85zł osoba
Rowery Szczawnica

Rafting Dunajcem + Przejazd naszym rowerem na start spływu

1:45 h / 16,5 km i 2:30 h / 15,5 km
95zł osoba
rafting Dunajec

Rafting Dunajec + Wycieczka piesza na start spływu

4:00 h / 14 km i 2:30 h / 15,5 km
75zł osoba
rodzinny spływ

Ponton dla Rodziny

0:30 h / 20 km i 2:30 h / 15,5 km
(dzieci poniżej 12 roku życia) – 15%

MASZ JAKIEŚ PYTANIA? ZADZWOŃ

Najnowsze wpisy blogowe

Spływ Dunajcem – najważniejsze informacje, trasy, cennik
Malownicze pasma górskie to niejedyna atrakcja Pienińskiego Parku Narodowego. Góry otacza spokojna rzeka Dunajec, będąca prawym dopływem Wisły...
Czytaj więcej
Sromowce Niżne — atrakcje i ciekawe miejsca. Czy warto je odwiedzić?
Myślisz: czas na wypoczynek. Co robisz? Rozpoczynasz proces poszukiwania odpowiedniego miejsca. To, które rejony kraju czy świata zwrócą Twoją uwagę, zależy od wielu czynników...
Czytaj więcej
Spływ Dunajcem Zakopane
Góry, Polskie góry, nikt nie może im odmówić uroku. Rejon ten jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów. Co ciekawe, nie tylko krajowych, ale również tych z zagranicy. Okazuje się, że będąc w Zakopanem...
Czytaj więcej
Kajaki z dzieckiem – jak się przygotować i o czym pamiętać?
Czy na spływ kajakowy można się wybrać z dzieckiem? Oczywiście, że tak! To wspaniała przygoda, która każdemu dostarczy niecodziennych wrażeń...
Czytaj więcej
Gdzie na rafting? Czym jest i gdzie warto wybrać się na pontony?
Malownicze góry, które otacza rzeka Dunajec, można podziwiać, zarówno wybierając szlaki piesze, jak i skorzystać z rozrywki, jaką jest rafting...
Czytaj więcej
Zarezerwuj spływ!