Czynne 7 dni w tygodniu, od godziny 8:00 do 21:00

Rafting Dunajec | Spływ Pontonowy Szczawnica

Rafting Dunajcem na odcinku Przełomu Dunajca (Sromowce Niżne – Szczawnica – 15,5 km)

Rafting Dunajcem w Szczawnicy na odcinku Przełomu Dunajca (Sromowce Niżne – Szczawnica – 15,5 km) jest pierwszym i najładniejszym etapem eksplorowania, tej rzeki i okalającego ją pasma górskiego Pienin, krajobraz zmienia się tu jk w filmie, urwiska skalne wysokości 300 metrów przeplatają się z łagodnymi zalesionymi zboczami górskimi. Zobacz to, co najlepsze.

Zarezerwuj spływ!

Posiadamy ponad 500 pozytywnych opinii: PORT PIENIN – Spływ Kajakowy i Pontonowy | Rafting Dunajcem

Rafting Dunajec – Ważne informacje:

 • Posiadamy pontony mieszczące od 2 do 12 osób.
 • Zapewniamy bezpłatny parking dla naszych klientów w Szczawnicy
 • Każda osoba otrzymuje specjalny oraz atestowany sprzęt: kask, kapok, opakowanie wodoszczelne, wygodny, bezpieczny ponton i wiosło. W chłodniejsze dni otrzymasz ciepłą piankę i pelerynę.
 • Sam decydujesz czy płyniesz z instruktorem, czy też nie (od 6 osób opieka instruktora gratis, poniżej 6 osób dodatkowa opłata +120 zł za grupę.
 • Rozpoczynamy od spotkania na głównej przystani Portu Pienin w Szczawnicy ul. Główna 149, gdzie mamy: darmowy parking, odjazd busów, wypożyczalnia rowerów, początek szlaku pieszego i rowerowego na start spływu. Spływ rzeką Dunajec rozpoczyna się w Sromowcach Niżnych, a kończy się w Szczawnicy.

Spływ Pontonowy Dunajcem Cena – 2022

Rodzaj spływuCennikCzas trwania spływuDotarcie na spływ
Rafting po Dunajcu poprzedzony wycieczką pieszą65 zł2 h4 h
Spływ pontonem poprzedzony wycieczką rowerową90 zł2 h1.5 h
Rafting poprzedzony wyjazdem busem75 zł2 h0.5 h
Spływ rodzinny2 h0.5 h

Dodatkowo:

 • cena dla dzieci poniżej 12 roku – 30%,
 • zniżki dla grup szkolnych, grup firmowych, kolonii,
 • darmowy parking na mecie spływu dla naszych klientów (Szczawnica, ul. Głowna 149).

Spływ pontonem – rafting po Dunajcu

W naszej ofercie na rafting Dunajcem posiadamy trzy różne sposoby odbycia spływu pontonem:

 • Pakiet 1: Wyjazd busem na start spływu i rafting Dunajcem. Najczęściej wybierany pakiet przez rodziny z dziećmi i osoby, które zarezerwowały mniej czasu na całą przygodę (70 zł osoba).
 • Pakiet 2: Przejazd rowerem na start wzdłuż rzeki Dunajec i rafting. Pakiet wybierany przez osoby aktywne, chcące dokładniej poznać Pieniny i Pieniński Park Narodowy (85 zł osoba)
 • Pakiet 3: Organizujemy rafting na rzece Dunajec, poprzedzony wycieczką pieszą przez szczyty: Sokolicę i/lub trzy Korony. Pakiet dla osób aktywnych, które chcą zarezerwować minimum 6 godzin na malowniczą wycieczkę pieszą i spływ – rafting wzdłuż rzeki Dunajec (60 zł osoba).
 • Dunajec – Rafting dla rodzin: 30% zniżki dla dzieci poniżej 12 roku – na wszystkie powyższe pakiety.

Czym jest rafting na Dunajcu?

Rafting Dunajec to jedna z wielu a naszym zdaniem największa atrakcja naszego regionu i Pienińskiego Parku Narodowego, chętnie wybierana przez turystów z miejscowości: Szczawnica, Zakopane, Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Czorsztyn, Niedzica, Czerwony Klasztor, Sromowce.

Spływy pontonowe przełomem Dunajca wzdłuż pasma gór, jakim są Pieniny to atrakcja okolicy na skalę międzynarodową – jest to atrakcja numer jeden w okolicy.

Przepłynięcie tego odcinka na pontonie nie jest niebezpieczne ani bardzo wymagające, co powoduje, że bez problemu ze spływu mogą korzystać zarówno osoby niedoświadczone w spływie, jak i rodziny z dziećmi czy grupy zorganizowane jak szkoły. Spływy kajakowe i pontonowe, które organizujemy, charakteryzuje różny poziom trudności i sprzęt dopasowany do umiejętności uczestników.

Oferujemy spływ Dunajcem na wysokiej klasy pontonach. Dodatkowo na czas spływu wyposażamy naszych klientów w cały osprzęt – między innymi w futerały wodoszczelne np. na smartfony lub inny sprzęt elektroniczny.

Rafting po Dunajcu rozpoczyna się zbiórką w przystani głównej w Szczawnicy, skąd udajemy się (pieszo, busem lub rowerem) na start raftingu Dunajcem w miejscowości Sromowce Niżne. Spływ kończy w Szczawnicy, gdzie znajduje się darmowy parking dla naszych klientów.

Oferujemy również spływ kajakowy Dunajcem

Dlaczego akurat Rafting Dunajec?

Dunajec ma bardzo duże znaczenie pod kątem turystyki oraz rekreacji w tutejszym regionie, co spowodowało, że mieszkańcy regionu w dużej mierze utrzymują się z takich usług jak wypożyczalnia kajaków oraz oferując spływy kajakowe na Dunajcu i rafting na Dunajcu na każdym pontonie. Rzeka ta stanowi naturalną granicę pomiędzy Polską a Słowacją. Długość, jaką ma Dunajec to aż 247 km, z czego 17 km liczy odcinek między Szczawnicą a Sromowcami Niżnymi. Czytaj więcej o Dunajcu.

Spływ Pienińskim Przełomem jest niebanalną atrakcją turystyczną, co potwierdzają licznie odwiedzający Pieniny turyści. Występują tutaj idealne warunki do uprawiania kajakarstwa górskiego. Będąc w Pieninach, koniecznie odwiedź Port Pienin i zdecyduj się na rafting po Dunajcu! Możesz wybrać spływ pontonem, w którym rafting Dunajcem odbywa się w 3, 4, 6 lub 8-osobowym pontonie. Dla większych grup posiadamy sprzęt, który może pomieścić nawet 12 osób!

Nasza firma oferuje także wiele innych atrakcji, takich jak wypożyczalnia kajaków i spływy kajakowe z doświadczonym instruktorem, wypożyczalnia rowerów i samochodów 4×4, a także imprezy integracyjne. Nasza oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i do grup zorganizowanych. Przełom Dunajca w Pienińskim Parku Narodowym jest idealnym miejscem do wypoczynku. Chcemy świadczyć usługi na najwyższym poziomie, dlatego zapewniamy naszym klientom bezpieczeństwo, profesjonalny sprzęt, przystępne ceny i świetną zabawę, co potwierdziło już wielu zadowolonych klientów, oceniając nasz rafting Dunajec na 5 gwiazdek!

FAQ

Często zadawane pytania od naszych klientów

Ilu osobowe pontony posiadacie?

Pontony, które posiadamy, są 2, 3, 4, 6, 8 i 12-osobowe.

W jakich godzinach są spływy pontonowe?

Rafting Dunajec rozpoczyna się o różnej porze w zależności od wybranego pakietu:

 • Wyjazd busem na spływ z naszej przystani w Szczawnicy, codziennie, 9:30, 11:30, 14:00, 16:00.
 • Wyjazd rowerem z naszej przystani w Szczawnicy w górę rzeki proponujemy 1,5 godziny przed spotkaniem na starcie spływu w Sromowcach Niżnych (spotkania na starcie spływu: 10:00, 12:00, 14:30, 16:30).
 • Wyjście piesze przez góry z naszej przystani w Szczawnicy proponujemy minimum 4 godziny przed spotkaniem na starcie spływu (spotkania o 10:00, 12:00, 14:30, 16:30).

Zapraszamy do naszej przystani na rafting Dunajec od godziny 8:00 do 21:00 w każdy dzień od poniedziałku do niedzieli.

Jak zarezerwować rafting Dunajcem?

Spływ Dunajcem można rezerwować codziennie telefonicznie lub mailowo, minimum 30 minut przed planowaną wycieczką, telefon odbieramy od 8:00 do 21:00. Nie pobieramy opłaty wstępnej za rezerwację, płatność gotówką, lub przelewem na miejscu przed spływem.

Czy jest parking na miejscu?

Oczywiście! Oferujemy naszym klientom bezpłatny parking w Szczawnicy ul. Główna 149, darmową herbatę oraz kawę. 

Czy otrzymam jakiś sprzęt?

Każdy uczestnik spływu otrzymuje wygodny, atestowany sprzęt: kapok, wiosło,  opakowanie wodoszczelne na odzież i elektronikę, (kask, piankę neoprenową i pelerynę na życzenie klienta).

Adres przystani Port Pienin:

(baza sprzętu, darmowy parking dla klientów, wypożyczalnia rowerów, wypożyczalnia samochodów 4×4, małe pole namiotowe)

ul. Główna 149, 34-460 Szczawnica

Adres przystani początkowej spływu:

(start spływu, miejsce docelowe wycieczki pieszej lub rowerowej)

ul. Pienińska 2, 34-443 Sromowce Niżne

Rafting Dunajec - wybierz pakiet:

Dunajec rafting

Rafting Dunajec + Przejazd naszym busem na start

0:30 h / 20 km i 2:30 h / 15,5 km
75zł osoba
Rowery Szczawnica

Rafting Dunajcem + Przejazd naszym rowerem na start spływu

1:45 h / 16,5 km i 2:30 h / 15,5 km
90zł osoba
rafting Dunajec

Rafting Dunajec + Wycieczka piesza na start spływu

4:00 h / 14 km i 2:30 h / 15,5 km
65zł osoba
rodzinny spływ

Ponton dla Rodziny

0:30 h / 20 km i 2:30 h / 15,5 km
(dzieci poniżej 12 roku życia) – 30%

MASZ JAKIEŚ PYTANIA? ZADZWOŃ

Najnowsze wpisy blogowe

Kajaki z dzieckiem – jak się przygotować i o czym pamiętać?
Czy na spływ kajakowy można się wybrać z dzieckiem? Oczywiście, że tak! To wspaniała przygoda, która każdemu dostarczy niecodziennych wrażeń...
Czytaj więcej
Gdzie na rafting? Czym jest i gdzie warto wybrać się na pontony?
Malownicze góry, które otacza rzeka Dunajec, można podziwiać, zarówno wybierając szlaki piesze, jak i skorzystać z rozrywki, jaką jest rafting...
Czytaj więcej
Spływ Dunajcem – najważniejsze informacje, trasy, cennik
Malownicze pasma górskie to niejedyna atrakcja Pienińskiego Parku Narodowego. Góry otacza spokojna rzeka Dunajec, będąca prawym dopływem Wisły...
Czytaj więcej
Pieniny – atrakcje i miejsca, które warto odwiedzić
Pieniny to piękne, malownicze i bardzo niedoceniane pasmo gór, które oferuje turystom wiele naprawdę nietuzinkowych atrakcji.
Czytaj więcej
Atrakcje Szczawnica – miejsca, które warto odwiedzić!
Szczawnica to niewielkie, liczące niecałe 6 tysięcy mieszkańców, miasteczko uzdrowiskowe. Położone jest ono na pograniczu Pienin i Beskidów Zachodnich...
Czytaj więcej
Zarezerwuj spływ!