Czynne 7 dni w tygodniu, od godziny 8:00 do 21:00

3 - DNIOWY KURS KAJAKARSTWA GÓRSKIEGO

550zł/ osoba, w tym 3 spływy

3 – dniowy kurs kajakarstwa górskiego, to propozycja dla osób, które chcą poznać i zgłębić w praktyce tajniki kajakarstwa górskiego. Kursy kajakarstwa górskiego w Port Pienin to duża dawka teorii i praktyki. Kurs prowadzony jest na rzece Dunajec na odcinku Sromowce Niżne – Tylmanowa pod okiem instruktorów kajakarstwa górskiego posiadających duże doświadczenie.

JAK i GDZIE

  • Zadzwoń +48721977632 lub napisz do nas KLIKNIJ

  • W cenie Kursu zawarte jest – trzy piętnasto kilometrowe spływy pod opieką wykwalifikowanego instruktora, transport na trasy spływu, sprzęt: wygodny kajak, wiosło, kapok, kask, opakowanie wodoszczelne, fartuch oraz peleryna kajakowa, w razie potrzeby – ciepła pianka neoprenowa.

  • Otrzymasz od nas zdjęcia oraz certyfikat ukończenia kursu.

Kajaki górskie kurs

Nasze szkolenia kajakowe dla początkujących mają za zadanie przybliżyć uczestnikom techniki pływania po łatwych rzekach górskich, a także zapoznać ich z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Organizowany przez nas 3-dniowy kurs opracowany został przez reprezentantów Polski na Igrzyskach Olimpijskich, dzięki czemu uczestnik może nauczyć się pływania po górskiej rzece od najlepszych instruktorów kajakarstwa!

Zapewniamy sprzęt kajakowy (m.in. kajak, wiosło, kamizelka asekuracyjna, kask, kurtka wodoodporna czy pianka neoprenowa), transport na spływ, opiekę doświadczonego instruktora. Kursy kajakarstwa górskiego w Port Pienin to maksymalne bezpieczeństwo – dokładamy wszelkich starań, aby poziom trudności zajęć był dostosowany do dotychczasowego doświadczenia i umiejętności uczestnika, dzięki czemu osiąga on najlepszy rezultat.

Kajakarstwo górskie – szkolenie

Kurs skierowany jest do osób, które zaczynają swoją przygodę z kajakarstwem po górskich rzekach. Uczestnicy kursu każdego dnia spędzają na wodzie po około 3 godziny. Dla grupy liczącej do sześciu osób przewidziany jest jeden szkoleniowiec.

 

Program kursu kajakarstwa górskiego

  1. Zapoznanie uczestników ze sprzętem. Instruktorzy omawiają zasady zachowania się na wodzie, a także zjawisk występujących na rzece górskiej.
  2. Zajęcia na wodzie stojącej/wolno płynącej: kabinowanie, nauka eskimoski, wiosłowanie, obroty, przechyły, kontry, zwroty kajakiem górskim.
  3. Zajęcia na wodzie wolno płynącej: techniki pływania wpław na rzece Dunajec, wiosłowanie, wyjścia na nurt, wejście/wyjście na/z cofki, omijanie skał, promowanie, trawersy, nauka „dzióbków”.

Najczęściej zadawane pytania

Kto prowadzi szkolenie?

Kurs prowadzą doświadczeni kajakarze górscy, byli lub aktualni zawodnicy kajakarstwa górskiego.

Jaki jest minimalny wiek uczestnika?

Na kurs zapisać mogą się osoby, które ukończyły 12 rok życia.

Jaki jest poziom trudności rzek górskich na szkoleniu?

Szkolenie odbywa się na rzece o skali trudności WWI (umiarkowanie trudny, dostępny dla początkujących pod opieką doświadczonych).

W jakim okresie organizowany jest kurs kajakarstwa górskiego?

Kursy kajakarstwa w Porcie Pienin organizowane są przez cały rok.

Czy jest to indywidualny kurs kajakarstwa, czy grupowy?

Prowadzimy szkolenia indywidualnie, a także grupowo. Dla grup, gdzie liczba osób nie przekracza sześciu, przewidziany jest jeden instruktor.

Czy w cenie kursu jest wyżywienie?

Wyżywienie podczas trwania kursu jest we własnym zakresie (podpowiemy, gdzie można dobrze zjeść w Szczawnicy).

Co jest w cenie kursu?

W cenę szkolenia wliczona jest opieka instruktora, niezbędny sprzęt kajakowy, transport na trasie spływów, 3 spływy Dunajcem, certyfikat ukończenia kursu.

POBIERZ MAPĘ NASZEJ OFERTY

Adres przystani Port Pienin:

(baza sprzętu, darmowy parking dla klientów, wypożyczalnia rowerów, wypożyczalnia samochodów 4×4, małe pole namiotowe)

Szczawnica, ul. Główna 149