Czynne 7 dni w tygodniu, od godziny 8:00 do 21:00

Spływ kajakowy Dunajcem - Szczawnica

Spływ kajakowy - odcinek Przełomu Dunajca (Sromowce Niżne – Szczawnica – 15,5 km)

Spływ kajakowy Dunajcem (na trasie Sromowce Niżne – Szczawnica – 15,5 km) jest pierwszym i najładniejszym etapem eksplorowania, tej rzeki i okalającego ją pasma gór Pienin gdzie znajduje się też Pieniński Park Narodowy. Krajobraz zmienia się tu jak w filmie, urwiska skalne o wysokości 300 metrów przeplatają się z łagodnymi zalesionymi zboczami górskimi, co powoduje, że spływ kajakiem jest niesamowitą przygodą. Zobacz to, co najlepsze podczas spływu kajakowego. Zadzwoń lub napisz poprzez formularz dostępny na stronie i skorzystaj z naszej oferty na spływy kajakowe na Dunajcu. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie – osobno, w grupie, grupy szkolne czy firmowe. Atrakcja w Szczawnicy jest również jak najbardziej przeznaczona dla rodzin z dziećmi. Sprawdź cennik spływu i dokonaj wcześniejszej rezerwacji!

Zarezerwuj spływ!

Decydując się na wejście do kajaka, nie musisz być doświadczony w spływie – posiadamy kajaki polietylenowe odpowiednie dla wprawionych kajakarzy oraz kajaki pneumatyczne, polecane dla osób, które nigdy nie wiosłowały, a chcą zacząć swoją przygodę z kajakami. Nie musisz również znać technik kajakarstwa górskiego. Mamy specjalnych instruktorów, dzięki którym możesz podziwiać atrakcje Pienińskiego Parku Narodowego i najpiękniejszych przełomów rzecznych, a oni będą czuwać nad całym spływem. Zapraszamy do kajaków!

Spływ Kajakowy Dunajcem Cena – 2023

Poniżej znajdują się obowiązujące w obecnym sezonie ceny naszych usług. Spływ kajakowy Dunajcem w Porcie Pienin charakteryzuje atrakcyjna cena, która idzie w parze z najwyższą jakością usług, co potwierdzają liczne pozytywne opinie. Interesuje Cię cena spływu kajakowego w 2023 roku? Ile kosztuje spływ Dunajcem i bilet ulgowy dla dzieci? Sprawdź nasz cennik!

Spływ Dunajcem cena – podany czas dotyczy odcinka Sromowce Niżne – Szczawnica 15,5 km, czas trwania spływu: 2 godz., start spływu w Sromowcach Niżnych.

Spływ Dunajcem Cennik 2023

Rodzaj spływuCennikCzas trwania spływuDotarcie na spływ
Spływ kajakiem (70 zł) poprzedzony wycieczką pieszą na start spływu + Bilet do PPN (5zł)75 zł2 h4 h
Spływy kajakowe (70 zł) poprzedzone wycieczką rowerową na start (20 zł) + Bilet do PPN (5zł)95 zł2 h1.5 h
Spływ kajakowy (70 zł) poprzedzony przejazdem busem na start (10 zł) + Bilet do PPN (5zł)85 zł2 h0.5 h
Spływy kajakowe rodzinne2 h0.5 h

Dodatkowo:

  • cena dla dzieci poniżej 12 roku – 15%,
  • zniżki dla grup szkolnych, grup firmowych, kolonii,
  • darmowy parking na mecie spływu dla naszych klientów (Szczawnica, ul. Głowna 149),
  • darmowa kawa i herbata,
  • grillowisko na rzeką po spływie.

Pieniński Przełom Dunajca – najlepsze spływy kajakowe w Polsce

Wielu naszych klientów zastanawiało się, gdzie jest najlepsze miejsce na spływy kajakowe w Polsce. Po skorzystaniu z naszej oferty spływów kajakowych wszyscy zgodnie twierdzili, że spływ przełomem Dunajca w Szczawnicy jest jedną z najlepszych tras kajakowych. Dunajec to rzeka o długości 247 km, łącznie z Czarnym Dunajcem, która przepływa przez pasmo górskie – Pieniny, na długości w okolicach 8 km pomiędzy Szczawnicą a Sromowcami Niżnymi. Jest to Pieniński Park Narodowy, gdzie znajdują się także słynne Trzy Korony. Rzeka ta tworzy na tym odcinku sporo zakoli, stąd kajakowy spływ Dunajcem, czy też rafting Dunajec są tak niesamowitą atrakcją turystyczną w okolicy Pienin, którą można przeżyć ze znajomymi, w grupie szkolnej, firmowej czy też wraz z rodziną oraz dziećmi. Podczas spływu można podziwiać spore ściany skalne, które sięgają nawet 300 metrów wysokości – jest niesamowity odcinek! Na życzenie klienta organizujemy spływ Dunajcem również na innych odcinkach rzeki. Nasza działalność to nie tylko spływy Dunajcem i rafting, ale także wypożyczalnia rowerów i samochodów 4×4. Zapraszamy do skorzystania z oferty!

Proponujemy spływ Dunajcem na odcinkach:

Trasa spływu: Sromowce Niżne – Szczawnica, 15,5 km, czas trwania spływu: 2 godz.
Trasa spływu: Sromowce Niżne – Tylmanowa (30 km),
Trasa spływu: Szczawnica – Tylmanowa (15 km),
 NOWOŚĆ! Nowy Targ – Czorsztyn (14 km).

Posiadamy ponad 500 pozytywnych opinii: PORT PIENIN – Spływ Kajakowy i Pontonowy | Rafting Dunajcem

Oferujemy również Rafting Dunajec, czyli spływ Dunajcem przy użyciu pontonów(spływy tratwami organizowane są przez Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich).

Spływ Dunajcem – gdzie zostawić samochód?

Port Pienin oferuje swoim klientom bezpłatny parking w Szczawnicy na czas trwania spływu Dunajcem. Wybierając naszą ofertę spływów, nie musisz martwić się, gdzie zostawić samochód. Dodatkowo oferujemy darmową herbatę i kawę.

FAQ

Często zadawane pytania dot. spływu przełomem Dunajca od naszych klientów

Ilu osobowe kajaki posiadacie?

Kajaki, które posiadamy, są jedno i dwuosobowe (polietylenowe) oraz kajaki 2-3-osobowe pneumatyczne (pompowane) polecane dla osób niemających nigdy wcześniej styczności z kajakami. Nasza wypożyczalnia kajaków wyposażona jest w wygodny wysokiej jakości sprzęt, dzięki czemu spływ Dunajcem jest bezpieczną i wyjątkową przygodą.

W jakich godzinach są spływy kajakowe na Dunajcu?

Zapraszamy do naszej przystani Port Pienin w Szczawnicy od godziny 8:00 do 21:00 w każdy dzień w tygodniu.

Spływ Dunajcem - gdzie zostawić samochód?

Port Pienin oferuje swoim klientom bezpłatny parking w Szczawnicy na czas trwania spływu Dunajcem. Wybierając naszą ofertę spływów, nie musisz martwić się, gdzie zostawić samochód. Dodatkowo oferujemy darmową herbatę i kawę.

Co otrzymam na spływ kajakowy Dunajcem?

Oprócz wybranego kajaka i wiosła, uczestnicy spływów kajakowych otrzymują standardowo kapok i worek wodoszczelny na odzież lub telefon, na życzenie kask i fartuch kajakowy w chłodniejsze dni proponujemy ubiór kajakowy (pianka i peleryna kajakowa).

Czy można coś zjeść na miejscu?

Tak – posiadamy małe grillowisko, gdzie każdy z uczestników spływu może zjeść kiełbasę, oscypka lub szaszłyk.

Jaki jest czas trwania spływu?

Czas trwania spływu Dunajcem zależy przede wszystkim od długości trasy. Na trasie o długości 15,5 km czas trwania spływu – ok. 2 godz.

Gdzie jest początek spływu?

Początek spływu Dunajcem to Sromowce Niżne. Zalecamy pozostawienie pojazdów na naszym parkingu w Szczawnicy i podróż pieszo, rowerem lub busem na początek spływu, dzięki czemu na mecie nie będzie konieczności odbycia dodatkowej podróży do samochodu.

Kiedy trwa sezon na spływ przełomem Dunajca?

Spływ Dunajcem organizowany jest zazwyczaj między 1 kwietnia do 31 października. Port Pienin oferuje jednak także spływy zimowe, dzięki czemu fani spływów kajakowych mogą organizować spływ przełomem Dunajca o dowolnej porze!

Adres przystani Port Pienin:

(baza sprzętu, darmowy parking dla klientów, wypożyczalnia rowerów, wypożyczalnia samochodów 4×4, małe pole namiotowe)

ul. Główna 149, Szczawnica

Adres przystani początkowej spływu:

(start spływu, miejsce docelowe wycieczki pieszej lub rowerowej)

Sromowce Niżne, ul. Pienińska 2

Spływ Dunajcem - WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ PAKIET

spływy kajakiem - pakiet zawiera wypożyczenie i transport

Kajak 1 lub 2 osobowy

Przejazd naszym busem na start spływu
85zł osoba
kajaki górskie i transport busem

Kajak 1 lub 2 osobowy

Przejazd naszym rowerem na start spływu
95zł osoba
kajak na Dunajcu

Kajak 1 lub 2 osobowy

Wycieczka piesza na start spływu
75zł osoba
Odcinek przełomu Dunajca - kajak i rafting

Kajaki dla rodziny

0:30 h / 20 km i 2:30 h / 15,5 km
(dzieci poniżej 12 roku życia) - 15%

MASZ JAKIEŚ PYTANIA? ZADZWOŃ

Najnowsze wpisy blogowe

Spływ Dunajcem – najważniejsze informacje, trasy, cennik
Malownicze pasma górskie to niejedyna atrakcja Pienińskiego Parku Narodowego. Góry otacza spokojna rzeka Dunajec, będąca prawym dopływem Wisły...
Czytaj więcej
Sromowce Niżne — atrakcje i ciekawe miejsca. Czy warto je odwiedzić?
Myślisz: czas na wypoczynek. Co robisz? Rozpoczynasz proces poszukiwania odpowiedniego miejsca. To, które rejony kraju czy świata zwrócą Twoją uwagę, zależy od wielu czynników...
Czytaj więcej
Spływ Dunajcem Zakopane
Góry, Polskie góry, nikt nie może im odmówić uroku. Rejon ten jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów. Co ciekawe, nie tylko krajowych, ale również tych z zagranicy. Okazuje się, że będąc w Zakopanem...
Czytaj więcej
Kajaki z dzieckiem – jak się przygotować i o czym pamiętać?
Czy na spływ kajakowy można się wybrać z dzieckiem? Oczywiście, że tak! To wspaniała przygoda, która każdemu dostarczy niecodziennych wrażeń...
Czytaj więcej
Gdzie na rafting? Czym jest i gdzie warto wybrać się na pontony?
Malownicze góry, które otacza rzeka Dunajec, można podziwiać, zarówno wybierając szlaki piesze, jak i skorzystać z rozrywki, jaką jest rafting...
Czytaj więcej
Zarezerwuj spływ!